Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

WordPress için Tam Site Düzenleme Nasıl Yapılır

WordPress için Tam Site Düzenleme Nasıl Yapılır

Tam site düzenleme (FSE), bir sitenin tüm bölümlerini düzenleyebilmek için WordPress'teki blok düzenleyiciyi kullanmanın bir yoludur. blok tabanlı tema FSE'yi destekler.

Sitenizde tam site düzenlemesi yapabilmek için onu destekleyen blok tabanlı bir tema kullanmanız gerekecektir. Bu durumda, şunu kullanacağız: TT1 Blokları teması.

TT1 Blok Teması ve diğer blok tabanlı temalar söz konusu olduğunda, ayrıca Gutenberg Eklenti sitede yüklü ve aktiftir. Ayrıca bir blok düzenleyici kullanarak blok düzenleyiciyi devre dışı bırakmadığınızdan da emin olmanız gerekecektir. Eklenti veya bir kod pasajı. Tam site düzenleyicisinin şu anda hala beta sürümde olduğunu ve bu temaları engelle doğası gereği hala deneyseldir.

Bu özellikler eklentide hala deneme aşamasındadır. “Deneysel”, bunun kullanıcılardan, katkıda bulunanlardan ve tema yazarlarından gelen geri bildirimlere dayalı olarak yinelemelerde potansiyel ciddi ve yıkıcı değişikliklere tabi olan erken bir uygulama olduğu anlamına gelir.

Son alt bileşenler şunlardır: yaklaşana geliyor versiyonu WordPress 5.9 25 Ocak 2022'de yayınlanacak olan tam site düzenlemesi için.

Sitenizde TT1 Blokları temasını etkinleştirdikten sonra, artık WordPress kontrol panelinde Site Düzenleyici yönetici menüsünün gösterildiğini göreceksiniz.

Site Düzenleyici menü öğesine tıklarsanız, blok düzenleyiciyi kullanarak sitenizin tüm bölümlerini düzenlemenize olanak tanır.

Alt bilgi gibi belirli bir şablon bölümünü düzenlemek istiyorsanız şuraya gidin:

Görünüm > Şablon Parçaları > Alt Bilgi

Ayrıca tam site düzenleyiciyi kullanarak doğrudan farklı şablon parçaları da oluşturabilirsiniz. Bu örnekte bir başlık oluşturacağız.

Şablonu oluştururken herhangi birini kullanabilirsiniz. bloklar bunlar mevcut. Site başlığı, site logosu ve gezinme gibi bir dizi tema bloğu vardır. Tema bloklarının tam listesi, eklenenleri içerir. WordPress 5.8:

 • Site Logosu
 • Site Sloganı
 • Site Başlığı
 • Sorgu Döngüsü
 • Yazı başlığı
 • Mesaj İçeriği
 • Posta tarihi
 • Mesaj Alıntısı
 • Öne Çıkan Resim Gönderin
 • Gönderi Kategorileri
 • Gönderi Etiketleri
 • Oturum aç/kapat
 • Sayfa Listesi
Okumak:  İçinizin rahat olması için en iyi 5 akıllı ev güvenlik sistemi

Tam site düzenleme, WordPress için ezber bozan bir özelliktir çünkü blok düzenleyiciyi kullanarak sitenizin tüm bölümlerini oluşturup düzenleyebilmenizi sağlar. Bu, sitenizde blok tabanlı bir tema kullanırken siteyi düzenleme deneyimini eskisinden çok daha hızlı hale getirir. Çok sayıda var blok tabanlı temalar hangisi kullanılabilir?

Kontrol edilmesi kolay, kullanımı kolay blok tabanlı bir temanın adı Tove.

Şu an için tam site düzenleme özelliğinin doğası gereği, bir hazırlık sitesinde kullanılması tavsiye edilmektedir.

Bana Hosting ile Barınmayı Düşünün

WordPress siteniz varsa Bana Hosting ile barındırmayı düşünün. Bana Hosting tam olarak yönetilen WordPress barındırma, sitenizin hızını artıracak, trafik dalgalanmalarına göre ölçeklenecek ve güvenliği de artıracaktır. Yönetilen WordPress barındırma, eklentilerinizin her zaman güncellendiğinden ve her zaman WordPress'in en güncel sürümünde çalıştığınızdan emin olmanızı sağlar.

Yönetilen WordPress barındırma özelliğini kullanmak, bir web sitesi oluşturmayı kolaylaştırır. evreleme sitesi Canlı sitenizi etkilemeden yeni bir temayı veya eklenti değişikliklerini test etmek için.

Bugün başlamak için tamamen Yönetilen WordPress Barındırma planlarımıza göz atın.

alakalı kaynaklar