Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

WordPress'i Vagrant ve VVV ile Yerel Olarak Çalıştırma

WordPress'i Vagrant ve VVV ile Yerel Olarak Çalıştırma

Bir sonraki yazı serim, geliştirme ihtiyaçlarınız için WordPress'i yerel olarak çalıştırmanın sayısız yolunu kapsayacak. Yıllar geçtikçe, yerel kalkınma ortamımın ihtiyaçlarına bağlı olarak her seçeneği farklı zamanlarda kullandım.

Bugün sunucu yapılandırması ve WordPress Core koduyla çalışma hakkında daha fazla şey öğrendikçe incelediğim ilk araçlardan birine bakacağız. Değişen Serseri Serseriler. Bu biraz ağız dolusu olduğu için çoğunlukla VVV olarak kısaltılır, ben de onu kullanacağım.

VVV nedir?

VVV, WordPress ajansında dahili bir proje olarak başlatıldı. 10yukarı. Popülerliği arttıkça şirkete özel bir projeden çıkarıldı ve projeyi yönetecek resmi bir organizasyon kuruldu. O zamandan bu yana canlı bir geliştirici topluluğu, geliştirme ortamlarında VVV'yi korumaya ve kullanmaya devam etti.

VVV'nin temeli Serserisanal makineler oluşturmak için kullanılan açık kaynaklı yazılımdır. Bunu VirtualBox, Hyper-V, Docker veya gibi araçlarla birleştirebilirsiniz. desteklenen diğer platformlar makinenizde sanal bilgisayarları çalıştırmak için.

Çoğu kişi Vagrant ile etkileşimde bulunmak için VirtualBox'ı kullanır ve VVV, varsayılan olarak VirtualBox'ı bekleyecek şekilde ayarlanmıştır.

VVV'yi yükleme

VVV'yi kurabilmemiz için varsayılan araçları ayarlayarak başlayalım. Öncelikle şuraya gidin: Serseri indirme sayfası ve bilgisayarınıza uygun sürümü indirin.

MacOS'ta indirme işlemi, yüklemek için çift tıklatılması gereken bir paket dosyası içerir. Sizden şifreniz istenecek ve kurulum tamamlanacaktır.

VirtualBox için şuraya gidin: indirme sayfası ve bilgisayarınıza uygun sürümü indirin. MacOS için aynı temel sürece bakacaksınız. Çalıştırmak için paket dosyasına çift tıklayın, ardından istendiğinde şifrenizi girin ve yükleyicinin çalışmasına izin verin.

Not: VirtualBox'ı kurduktan sonra tüm ağ bağlantılarının çalışmasını sağlamak için makinenizi yeniden başlatmanız gerekebilir. İlk başta işe yaramazsa, sorun giderme yolunda ilerlemeden önce kapatıp tekrar açın.

Artık VVV'yi kurmaya hazırız. VVV'yi kurmanın iki yöntemi olsa da, biz git aracılığıyla kolay yönteme sadık kalacağız. Nasıl kullanılacağına aşina değilseniz Git'e Giriş bölümümüze göz atın.

Okumak:  Girişimciliğin Yerel Topluluklar Üzerindeki Etkisini Araştırmak

Öncelikle tüm VVV sitelerinizi saklayacak bir dizin oluşturun, genellikle ~/Sites kullanıyorum. Daha sonra aşağıdaki komutla VVV deposunu klonlamak için git'i kullanmamız gerekecek.

git clone -b stabil git://github.com/Varying-Vagrant-Vagrants/VVV.git ~/Sites/vagrant-nexcess

Bu, geçerli dizinimizde vagrant-nexcess adlı bir klasörde VVV'nin geçerli kararlı dalının bir kopyasını oluşturur. Daha sonra cd vagrant-excess komutunu kullanarak vagrant-nexcess dizinine geçmeniz gerekecek. Bu dizine girdikten sonra VVV'yi çalıştırmaya başlamak için vagrant up'ı kullanın.

Windows kullanıyorsanız, bir Yönetici ayrıcalıklarına sahip komut istemi VVV ile çalışan özel ana bilgisayar adlarını almak için.

Bunu ilk kez kurduğunuzda biraz zaman alabilir çünkü VVV yapılandırma dosyalarında tanımlanan sanal makinenin bir kopyasını indirmesi gerekir, ancak ilk kurulumdan sonra bu veriler önbelleğe alınır, böylece gelecekteki kurulumlar çok daha hızlı olacaktır.

Vagrant için vagrant-goodhosts eklentisi gibi başka eklentiler yüklemeniz istenebilir. Tüm bunları istiyorsunuz, bu nedenle istendiğinde yüklemeleri kabul edin. Eklentileri yükledikten sonra vagrant up komutunu tekrar çalıştırmanız gerekebilir ve değişiklik yapmak için yönetici şifrenizi girmeniz gerekebilir. ana bilgisayar dosyası böylece VVV'de özel alan adlarına sahip olabilirsiniz.

Tüm bilgisayarlarda, ana bilgisayar adlarını IP adresleriyle eşleştiren bir ana bilgisayar dosyası bulunur. nexcess.net yazdığınızda bu dosya, bu URL'yi bilgisayarınızın aradığı IP adresine çevirecek olan sistemin bir parçasıdır. Hosts dosyanıza bir alan adı ekleyerek o alanın istediğiniz yere gitmesini sağlayabilirsiniz.

Artık VVV yüklendiğine göre, varsayılan siteye http://vvv.test varsayılan URL'sinden erişebilirsiniz.

Şimdi, yeni bir projeye başlayabilmeniz için VVV'ye özel bir alan adının ve temiz bir WordPress kurulumunun nasıl ekleneceğine bakalım. Başlamak için kod düzenleyicinizde vagrant-nexcess klasörünü açın. Daha sonra yeni alan adımızı eklemek için config/config.yml dosyasını açmanız gerekecektir. nexcess adında yeni bir site oluşturacağız ve nexcess.test'i geliştirme alanımız olarak kullanacağız.

config.yml dosyasında bazı ekstra sitelerin yapılandırılmış olduğunu zaten görebilirsiniz. Neler olduğunu anlamak için ilkine bakalım.

Okumak:  Bloglama Başarısı için Araştırma İpuçları

# WordPress'in en son sürümü, müşteri çalışması ve testi için kullanılabilir

# https://github.com/Varying-Vagrant-Vagrants/custom-site-template adresindeki benioku dosyasını kontrol edin

wordpress-one:

skip_provisioning: yanlış

açıklama: “Eklenti oluşturmak, test etmek vb. için kullanışlı standart bir WP kurulumu”

repo: https://github.com/Varying-Vagrant-Vagrants/custom-site-template.git

ana bilgisayarlar:

– one.wordpress.test

gelenek:

wpconfig_constants:

WP_DEBUG: doğru

WP_DEBUG_LOG: doğru

WP_DISABLE_FATAL_ERROR_HANDLER: true # WP 5.2'de FER modunu devre dışı bırakmak için

Öncelikle profile wordpress-one adını veriyoruz ve bunun altında bu site için konfigürasyonlarımızı belirliyoruz. Siteye bir açıklama verdiğimizi ve siteyi nereden klonlamak istediğimizi tanımlamak için repo parametresini kullandığımızı görebiliriz. Daha sonra ana bilgisayarı kuruyoruz ve hata ayıklama için standart wp-config.php dosyamızda bulunacak bazı sabitleri tanımlıyoruz. One.wordpress.test'e gidip varsayılan olarak yapılandırılmış siteyi bile görebilirsiniz.

Yukarıdaki kodu, aşağıda yapılan değişikliklerle eşleşecek şekilde değiştirin. Profilin adını, açıklamasını ve ana bilgisayarı değiştirdiğimizi ve varsayılan olarak yüklenmesini istediğimiz bir eklenti eklediğimizi unutmayın. Sorgu Monitörü.

sonraki aşırı test:

skip_provisioning: yanlış

açıklama: “Eklenti oluşturmak, test etmek vb. için kullanışlı standart bir WP kurulumu”

repo: https://github.com/Varying-Vagrant-Vagrants/custom-site-template.git

gelenek:

# yerel ayar: it_IT

delete_default_plugins: doğru

install_plugins:

– sorgu monitörü

ana bilgisayarlar:

– sonraki.test

Yukarıdaki değişiklikleri yaptıktan sonra, terminalinize gidin ve vagrant up –provision komutunu çalıştırarak Vagrant'a kurulum komut dosyalarını tekrar çalıştırmasını ve sanal sunucuyu yeni ayarlarımızla donatmasını söyleyin. O zaman yeni sitenizi nexcess.test adresinde bulabilirsiniz.

Dikkatli olun, yapılandırma dosyası YAML'de yazılmıştır ve YAML girintiye duyarlıdır. Bir şeyleri girintilemek için 2 boşluk kullanmalısınız yoksa her şey alevler içinde kalacak.🔥

Birim Testleri serimizi takip ettiyseniz bunları VVV ile çalıştırmak isteyeceksiniz. VVV bir sanal sunucu çalıştırdığından, bu sanal sunucuya bağlanmak için ssh kullanarak başlamanız gerekecektir. Bunu paketinizin bir parçası olarak verilen vagrant ssh komutuyla yapabilirsiniz.

Daha sonra, /srv/www adresinde bulunan web dizininize ulaşmak için terminali kullanmanız gerekecektir. Buradan testlerinizin bulunduğu dizine gidebilir ve bunları normal şekilde çalıştırabilirsiniz.

Düzenli olarak yapmam gereken bir diğer şey ise üzerinde çalıştığım sitenin veritabanına doğrudan bağlanmak. Sequel Pro kullanıyorsanız VVV, otomatik olarak bağlanmak için kullanabileceğiniz bir yapılandırma dosyasıyla birlikte gelir. Bunu, veritabanı/sequelpro.spf adresindeki klonlanmış paketin içinde bulabilirsiniz. Bunu Sequel Pro'ya aktardığınızda bir bağlantı elde edeceksiniz.

Okumak:  Okunuşu kolay ve etkili SEO ipuçları - Mükemmel blog yazıları için ok işaretlerini nasıl kullanabilirsiniz?

VVV veritabanı belgeleri ayrıca ihtiyaçlarınıza uygun başka bağlantı yöntemleri de sağlar.

Ayrıca WordPress kurulumlarımda gönderilen e-postaları da düzenli olarak kontrol etmem gerekiyor. Bunun için VVV şunları sağlar: MailHog paketi. MailHog tüm e-postalarınızı yakalayacak ve bunları görüntülemek için güzel bir web kullanıcı arayüzü sağlayacaktır. Mailhog'a vvv.test adresinde bulunan VVV kontrol panelinden erişebilirsiniz. Ayrıca kontrol panelinde phpMyAdmin'e ve diğer birçok araca erişim bulacaksınız, bu yüzden bunu not edin.

İşinizi yapmak için geliştirici odaklı bir ortam arıyorsanız VVV harika bir seçimdir. Bilgisayarınızın herhangi bir iç aksamına dokunmadan ihtiyacınız olan her şeyi yükler. Bilgisayarınızdaki şeylere dokunan MAMP'tan gelen VVV, temiz bir nefes aldı çünkü bir şeyler ciddi şekilde ters giderse Vagrant konteynerimde saklanacağını ve makinemdeki başka hiçbir şeye karışmayacağını biliyordum.

Bununla ilgili en büyük sorun, bir şeyler ters giderse, sorunları çözmek ve çözmek için sunucu provizyonunun nasıl çalıştığını iyi anlamanız gerekmesidir. Geliştiriciler çok yardımcı oluyor ancak sorunların üstesinden gelmek yine de biraz anlayış gerektiriyor.

Projelerinize bağlı olarak VVV'nin WordPress'e özel yapısı da bir sorun olabilir. Hem Laravel hem de WordPress ile çalışıyorsanız, WordPress'in özellikleriyle ilgili sorunlarla karşılaşabilirsiniz. VVV ile kesinlikle hem Laravel hem de WordPress projelerini çalıştırabilirsiniz. ama o rotaya gidersen biraz daha yalnız kalırsın.

Daha önce VVV'yi denemediyseniz bir deneyin.