Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Yeni Başlayanların Ayda 2.000 Dolar Kazanmasını Sağlayacak En İyi 18 Çevrimiçi Transkripsiyon İşi

Yeni Başlayanların Ayda 2.000 Dolar Kazanmasını Sağlayacak En İyi 18 Çevrimiçi Transkripsiyon İşi

İşte yeni başlayanlar için, ses dinlemek ve duyduklarınızı yazıya dökmek için ayda 2000 $'dan fazla ödeme alabileceğiniz en iyi transkripsiyon işleri.

İçindekiler

Arıyorum yeni başlayanlar için en iyi çevrimiçi transkripsiyon işleri?

Bir transkripsiyon uzmanı olarak göreviniz ses ve video dosyalarını metin belgelerine dönüştürmektir. Söylenenleri dinler ve metin formatında yazarsınız.

Bu serbest iş, söylenenleri doğru bir şekilde yazıya geçirmek için iyi dinleme becerileri gerektirir.

Bir transkripsiyon uzmanı olarak, evinizin rahatlığında, hatta seyahat ederken kendi programınızı belirleme ve dosyaları metne dönüştürme esnekliğine sahip olursunuz.

Çevrimiçi transkripsiyon uzmanları, konuşulan içeriğin yazılı metne dönüştürülmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Hukuk, tıp, eğitim ve eğlence alanlarında çok sayıda şirkette çalışıyorlar.

ÜCRETSİZ Çalıştay, alınabilecek harika bir ücretsiz kaynaktır: Transkripsiyonda Kariyer Size Uygun mu? Transkripsiyonun ne olduğunu ve neden çok aranan bir beceri olduğunu, transkripsiyon uzmanlarını kimin işe aldığını, transkripsiyon uzmanı olmak için neler gerektiğini ve daha fazlasını öğrenin. öğreneceksiniz.

En iyi transkripsiyon işlerinin nasıl bulunacağına dair kısa bir özet

 • Çevrimiçi transkripsiyon işleri, transkripsiyon hizmetlerine ihtiyaç duyan birçok sektörde size esnek bir evden çalışma fırsatı sunabilir.
 • Çevrimiçi transkripsiyon uzmanları konuşulan kelimeleri yazılı metne çevirir ve mükemmel dinleme ve yazma becerilerine ihtiyaç duyarlar.
 • Uzaktan transkripsiyon uzmanları genellikle saatte ortalama 15 ila 30 dolar kazanıyor. Yeni başlayan transkripsiyoncular bunu alt uçta yaparlar.

10

Bu ücretsiz eğitimde transkripsiyonun ne olduğunu, neden aranan bir beceri olduğunu, transkripsiyon uzmanlarını kimin işe aldığını, nasıl transkripsiyon uzmanı olunacağını ve daha fazlasını öğreneceksiniz. öğreneceksiniz.

Çevrimiçi bir transkripsiyon uzmanı ne yapar?

Çevrimiçi bir transkripsiyon uzmanı olarak asıl göreviniz ses veya video kayıtlarını dinlemek ve ardından söylenen her şeyi yazmaktır, buna transkripsiyon denir. Amacınız duyduklarınızı yazım, dil bilgisi ve noktalama işaretleri hatası olmadan yazmaktır.

Bir bilgisayarın transkripsiyon görevlerini otomatik olarak yerine getiremeyeceğini mi düşünüyorsunuz? Evet, bilgisayarlar yazıya çevirirken sıklıkla birçok hata yapar, bu nedenle işi bir insanın yapması daha doğru ve güvenilirdir.

Burada genel, tıbbi veya hukuki transkripsiyon gibi farklı türde transkripsiyon işleri bulabilirsiniz. Serbest çalışan bir transkripsiyon uzmanı olarak çeşitli projeler üzerinde çalışabilir ve birçok farklı müşteri için çalışabilirsiniz.

Çevrimiçi transkripsiyon işleri, kendi programlarını oluşturmak ve evden çalışmak isteyenler için harikadır. Ayrıca, evden yarı zamanlı veya tam zamanlı bir iş arayan biri için de iyidirler çünkü genellikle her hafta kaç tane transkripsiyon ödevi tamamlamak istediğinizi siz seçersiniz. Bunun bir transkripsiyon uzmanı olmanın büyük bir faydası olduğunu düşünüyorum; programınızı istediğiniz zaman seçip seçebilirsiniz (örneğin, bir haftada kolayca 4 saat, diğerinde 40 saat çalışabilirsiniz). Ayrıca, çevrimiçi bir transkripsiyon uzmanı olarak çalışmaya başlamak için ihtiyacınız olan tek şey bir bilgisayar, internet erişimi ve bir çift kulaklıktır.

Çevrimiçi bir transkripsiyon işi arıyorsanız iki seçeneğiniz vardır: Freelance sitelerde kendi projelerinizi bulabilir veya bir transkripsiyon şirketine katılabilirsiniz. Bir şirketle çalışmak genellikle üzerinde çalışılacak çok sayıda proje olacağı anlamına gelir ve bunları bulmak için fazla bir şey yapmanıza gerek kalmaz (bir transkripsiyon şantiyesine gitmek dışında). Öte yandan, bir iş sitesi olmadan serbest çalışmak size nasıl para kazanacağınız konusunda daha fazla kontrol sağlar çünkü kazancınızı kimseyle paylaşmazsınız (müşteriler bir aracıyla uğraşmak yerine size doğrudan ödeme yapar).

Ücretli bir transkripsiyon uzmanı olarak sahip olmanız gereken bazı önemli beceriler şunlardır:

 • İyi yazma becerileri ve hızlı yazma hızı. Bu sayede daha fazla görevi daha hızlı tamamlayabilir ve daha yüksek saatlik ücret kazanabilirsiniz.
 • İyi dinleme becerileri. Ses kayıtlarını doğru duymak ve yorumlamak önemlidir. Transkripsiyon genellikle doğru kelimeleri yazdığınızdan emin olmak için aynı sesi birden çok kez dinlemeyi içerir.
 • Dilbilgisi, yazım ve noktalama işaretleri iyi. Bunlar yüksek kaliteli transkripsiyonlar yazmak için gereklidir.

Bu beceriler üzerinde çalışarak ve çevrimiçi bir transkripsiyon uzmanı olarak deneyim kazanarak başarılı bir kariyere başlayabilir ve evden çalışabilirsiniz.

İlgili İçerik:

Çeşitli transkripsiyon çalışmaları

Bu bölümde üç ana serbest transkripsiyon işini tartışacağız: Genel Transkripsiyon, Tıbbi Transkripsiyon ve Yasal Transkripsiyon.

 • Genel Transkripsiyon İşleri – Genel transkripsiyon, ses dosyalarının yazılı metne dönüştürülmesini içerir. Bu tür transkripsiyon çalışmaları iş dünyası, medya ve eğitim dahil olmak üzere çok çeşitli alanları kapsar. Genel bir transkripsiyon uzmanı olarak röportajları, podcast'leri, videoları, TV şovlarını ve daha fazlasını metne dönüştürebilirsiniz. yazıya dökebilirsiniz. Genel transkripsiyon özel bilgi veya sertifika gerektirmediğinden yeni başlayanlar için harika bir yol olabilir.
 • Tıbbi Transkripsiyon İşleri – Tıbbi transkripsiyon uzmanları, doktorun ses kayıtları ve hasta notları gibi tıbbi ses dosyalarıyla çalışır. Tıbbi terminolojiyi anlamak önemlidir çünkü hasta sağlık kayıtlarını ve diğer tıbbi belgeleri yönetirsiniz. Tıbbi bir transkripsiyonist olmak ek eğitim veya sertifika gerektirebilir. Genel transkripsiyon daha fazla talep görse de, tıbbi transkripsiyon biraz daha yüksek bir ücret talep edebilir.
 • Yasal Transkripsiyon İşleri – Yasal transkripsiyon, mahkeme duruşmaları, ifadeler ve idari toplantılar gibi mahkeme işlemlerini kaydettiğiniz zamandır. Yasal bir transkripsiyon uzmanı olarak yasal terimleri anlamanız gerekir. Tıbbi transkripsiyona benzer şekilde, yasal transkripsiyon işlerine başlamak için ek eğitime veya sertifikaya ihtiyacınız olabilir.

Gördüğünüz gibi her transkripsiyon işi biraz farklıdır. Şu anda genel transkripsiyon en çok talep gören şey gibi görünüyor.

Yeni başlayan bir çevrimiçi transkripsiyon uzmanı ne kadar para kazanabilir?

Yukarıdakilerin hepsini okuduktan sonra muhtemelen yeni başlayan bir çevrimiçi transkripsiyon uzmanı olarak ne kadar para kazanabileceğinizi merak ediyorsunuzdur.

Yeni başlayan bir transkripsiyon uzmanı olarak, kendi saatlerinizi seçebileceğiniz, evden çalışabileceğiniz ve yarı zamanlı veya tam zamanlı gelir elde edebileceğiniz kendi programınızı oluşturabilirsiniz.

Yeni başlayan biri olarak kazancınız, çalıştığınız şirket ve yazma hızınız gibi faktörlere bağlı olarak değişecektir. Tipik bir ödeme oranı saat başına 15-30 ABD dolarıdır (evet, bu geniş bir aralıktır!), ancak transkripsiyon işleri genellikle ses saati başına ödeme yaptığından, gerçek saatlik kazancınız daha düşük olabilir (bir saatlik ses, bir ses dosyasının uzunluğuna bağlıdır) ). Yani dinleme ve yazma becerileriniz ne kadar iyi olursa, transkripsiyon görevlerinizi daha hızlı tamamlayacağınız için o kadar çok para kazanabilirsiniz. Transkripsiyon işlerinden zengin olamazsınız ancak evden gelir elde edebilir ve çalışma haftalarınızı seçebilirsiniz.

Okumak:  Veri Kurtarma İncelemenizi Yapın: En İyi Veri Kurtarma Yazılımı mı?

Tıbbi transkripsiyon uzmanları genellikle genel transkripsiyon uzmanlarından daha yüksek oranlar kazanırlar. Bununla birlikte, tıbbi transkripsiyonistlik işinin ek eğitim ve sertifika gerektirebileceğini bilmek önemlidir ve bu günlerde artık diğer transkripsiyon işleri kadar zorlu değildir.

Aşağıda listelenen sitelerin çoğu aynı zamanda ödemenizi artırabilecek bonuslar da sunuyor. Örneğin, hızlı veya sıkı teslim tarihlerine uymanız karşılığında bir bonus alabilirsiniz (bazı siteler müşterilerine aynı gün içinde geri dönüş sağlar ve daha sonra bu hızlı işler için daha fazla ödeme yaparlar).

Çevrimiçi transkripsiyon işleri için ödeme yöntemi farklılık gösterecektir. Çek, doğrudan para yatırma veya PayPal ile ödeme yapabilirler.

Bitkilerle dolu masadaki dizüstü bilgisayarın fotoğrafı. Yeni Başlayanlar İçin Ayda 2.000 Dolar Kazandıracak En İyi 18 Çevrimiçi Transkripsiyon İşi. Evde nasıl çalışılır ve para kazanılır?

Yeni başlayanlar için en iyi çevrimiçi transkripsiyon işleri

1. Rev – Giriş seviyesi transkripsiyon işlerini bulmak için popüler bir seçim

Rev en iyi transkripsiyon iş sitelerinden biri olarak bilinir.

Rev, başlangıç ​​seviyesindeki transkripsiyon işlerinden ileri düzey transkripsiyon işlerine kadar her seviyedeki transkripsiyon uzmanları için kullanıcı dostu bir siteye sahiptir. Ayrıca hemen başlamanıza yardımcı olacak kolay bir başvuru sürecine de sahiptirler. Rekabetçi ücret oranları ve aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli işler sayesinde Rev, transkripsiyon alanında çalışmak isteyenler için popüler bir seçim haline geldi.

Bu sitedeki en yüksek aylık kazanç ayda 1.400 doların üzerindeyken, ortalama aylık kazanç 245 dolar civarında. PayPal aracılığıyla haftalık olarak ödeme alırsınız.

Bu siteye başlamak için kayıt olmanız, işi yapabildiğinizi göstermek için bir sınava girmeniz ve örnek bir transkript göndermeniz yeterlidir. Onaylanırsa mevcut transkripsiyon işlerinden birini hemen seçebilirsiniz. İstediğiniz kadar çok veya az çalışabilirsiniz çünkü hangi siteyi seçerseniz seçin, bu iyi bir seçimdir.

2. Beni Metne Yaz

Beni Metne Yaz eğitim sağladıkları ve yalnızca güvenilir bir internet bağlantısı ve bilgisayar gerektirdikleri için yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir. Aylık ortalama 250$ kazancı ve en çok kazananların ayda 2.000$'ın üzerinde kazancıyla TranscribeMe, başlamayı kolaylaştırıyor.

TranscribeMe'de yeni başlayanlar için genel transkripsiyon uzmanları ses saati başına 15 dolardan başlıyor (harcanan süreyi değil, sesin uzunluğunu ifade ediyor). Örneğin, 2 dakikalık bir dosya 0,50 ABD Doları, 4 dakikalık bir dosya ise 1,00 ABD Doları öder.

TranscribeMe'de ayrıca aksan ekipleri ve sağlık ekipleri gibi daha fazla para kazanabileceğiniz ve daha fazla iş alabileceğiniz özel ekipler de bulunmaktadır. Özel gruplar ses saati başına yaklaşık 60-70 ABD Doları ücret almaktadır.

Bu web sitesi ile 2-4 dakikalık kısa ses kliplerini aktarıyorsunuz. Bir klibi bitirdikten sonra bu site size yazıya dökmeniz için başka bir klip gönderir. İstediğiniz kadar transkripsiyon yapabilir ve bunu yarı zamanlı veya tam zamanlı yapabilirsiniz. Ayda en az bir iş göndermenizi istiyorlar.

Bu sitede yeni bir transkripsiyon uzmanı olarak çalışmaya başlamak için bir hesap oluşturmanız, PayPal'a bağlanmanız ve giriş sınavını geçmeniz yeterlidir. Sınavı geçtikten sonra hesabınız aktif hale gelecektir.

3. Kalabalık Sörfü

Kalabalık sörfü hızlı, yönetilebilir projeler arayanlar için mükemmel olan kısa transkripsiyon görevleri sunar. Crowdsurf, sağır ve işitme güçlüğü çeken kişiler için video altyazıları sağlayacak serbest çalışanlar arıyor.

Görev başına ödeme yaparlar, böylece istediğiniz kadar kaydolabilir ve daha fazla para kazanabilirsiniz. Yalnızca temel transkripsiyon işleriyle başlarsınız, ardından daha iyi ödeme yapan görevler için promosyonlar kazanabilirsiniz.

Transkripsiyon işlerini bulmaya başlamak için kaydolmanız, bir hesap oluşturmanız, hızlı bir beceri değerlendirmesini tamamlamanız ve istediğiniz transkripsiyon işlerini seçmeniz yeterlidir.

4. Hızlanma

Quicktate notlar, sesli posta mesajları, konferans görüşmeleri, mektuplar, yasal dosyalar, tıbbi dosyalar, telefon görüşmesi kayıtları ve diğer ses dosyaları dahil olmak üzere çeşitli içeriklerin yazıya geçirilmesine odaklanır.

Metne dönüştürebileceğiniz ses klipleri yalnızca bir veya iki dakika (sesli posta gibi) veya saatler (konferans görüşmesi gibi) uzunluğunda olabilir.

Basit bir başvuru sürecine sahiptirler ve hem yeni başlayanlar hem de deneyimli transkripsiyoncular için esnek çalışma fırsatları sunarlar.

Ayrıca ses kayıtlarını ve telefon görüşmelerini de kontrol eder, özetler ve analiz ederler.

Quicktate'in genel transkripsiyon işleri kelime başına 0,0025 öder (bu, yazdığınız her 4 kelime için 1 senttir). PayPal aracılığıyla haftalık ödeme yapıyorlar (ancak yazmaya başladığınız andan ilk ödemenizi aldığınız zamana kadar 2-3 haftalık bir gecikme vardır).

5. Konuş Yaz

KonuşYaz hukuk, hükümet, kolluk kuvvetleri, sigorta, özel sektör vb. sahalara katılıyor. SpeakWrite şu anda yasal, genel ve İspanyolca transkripsiyon konusunda uzaktan transkripsiyon uzmanları işe alıyor.

Bu site ayda ortalama 450$ ödüyor. Bazı transkripsiyoncular 3.400 dolara kadar kazanıyor. Ayda en az 15 planlanmış çalışma saati gerektirirler.

Transkripsiyon programına 3 hafta önceden erişim izni verilecektir. Çalışmak istediğiniz saatleri seçebilirsiniz. Daha erken vardiyalı çalışabilmek istiyorsanız, giriş yapıp çalışmak istediğiniz saatleri seçebilirsiniz. Bir kuyruğa girdiğinizde sistem, sıranızın sonuna kadar size otomatik olarak transkripsiyon işleri atayacaktır.

ABD ve Kanada'da yaşayanlara açıktır.

6. Gerçekten

Aslında çok çeşitli transkripsiyon işlerini içeren çevrimiçi bir iş arama platformudur. Deneyiminize ve ilgi alanlarınıza bağlı olarak, giriş seviyesi transkripsiyon pozisyonlarını (ve ileri düzey işleri) arayabilirsiniz.

Indeed'de çevrimiçi transkripsiyon işleri için hızlı bir arama yaptım ve yasal transkripsiyon, tıbbi transkripsiyon, çeviri transkripsiyon, genel transkripsiyon ve daha fazlasını buldum. Gibi yüzlerce transkripsiyon işi buldum Göz atarken, tamamlanması yalnızca bir saat sürebilecek görevlerden haftalar süren projelere kadar, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok yapılacaklar listesi olduğunu fark ettim.

7. Fiverr – Kendi transkripsiyon konser listenizi oluşturun

Beşrr kendi transkripsiyon konser listelerinizi oluşturabileceğiniz ve kendi oranlarınızı belirleyebileceğiniz bir sitedir. Bu site, portföyünü oluşturmak ve yeni müşteriler bulmak isteyen serbest çalışanlar için idealdir. Dolayısıyla, kendi müşterilerinizi bulmak istiyorsanız bu, kendi transkripsiyon işinizi kurmanın bir yolu olabilir.

Dezavantajı ise Fiverr'da isteyebileceğiniz oranın genellikle düşük olmasıdır ve bunun nedeni çok fazla rekabetin olmasıdır. Bu sitede listelenmiş binlerce transkripsiyon uzmanı var ve bu da tüm rekabette öne çıkmanızı zorlaştırabilir. Potansiyel müşterilerin listelemenizi bulması da zor olabilir, bu nedenle daha fazla görüntüleme elde etmek için dışarıdan pazarlama yapmanız gerekebilir.

8. Kaplan balığı

Kaplan balığı 1989'dan beri transkripsiyon endüstrisinde yer alıyor ve hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için işler var. İyi yazma becerisine sahip ve ABD vatandaşı veya ABD'de ikamet eden adayları kabul ediyorlar.

Ayrıca Windows tabanlı bir bilgisayara ve Express Scribe transkripsiyon yazılımının ücretsiz bir kopyasına sahip olmanızı da gerektirir.

Tigerfish saatte yaklaşık 8,00-15,00 dolar ödüyor.

9. Yazar

Katip Röportajlar, podcast'ler ve web seminerleri dahil olmak üzere çeşitli içerik türleri için transkripsiyon çalışmaları sunar. Ayrıca basit bir başvuru sürecine sahiptirler.

Saatlik ses başına yaklaşık 5 ila 20 dolar ödüyorlar. Yeni başlayan transkripsiyoncular bu web sitesinde genellikle ayda yaklaşık 400 $ kazanırken, ileri düzey transkripsiyoncular ayda yaklaşık 1.600 $ kazanabilirler.

Bu site 2008'den beri var ve transkripsiyon yapanlara 4.000.000 dolardan fazla ödeme yaptı.

10. GMR Transkripsiyonu

GMR Transkripsiyonu yetenekli transkripsiyonculara fırsatlar sunan çeşitli transkripsiyon hizmetlerinde uzmanlaşmıştır. Genellikle haftada en az dört saat yazıya dönüştürmeyi taahhüt edebilen başvuru sahiplerini tercih ederler.

Okumak:  "Hindistan'da Call of Duty kadar heyecan verici oyunlar yaratmak istiyoruz": Birlik Bakanı, ülkede PUBG'nin yasaklanması ve yeni oyun yasalarıyla ilgili

Bu sitedeki transkripsiyon uzmanları ayda ortalama 1.000 ila 3.000 ABD Doları kazanıyor. Şu anda genel transkripsiyon uzmanları, İspanyol transkripsiyon uzmanları ve çevirmenler için iş fırsatları bulunmaktadır.

Yapacak çok işleri var, bu yüzden istediğiniz kadar çalışabilirsiniz.

11. Günlük Transkripsiyon

Günlük Transkripsiyon, transkripsiyon uzmanlarına en az 60 WPM (dakika başına kelime) yazma hızına ve iyi dilbilgisine sahip işler sunar. Rekabetçi ödeme oranları ve çeşitli sektörleri kapsayan heyecan verici projeler sunuyorlar.

Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, İrlanda, Birleşik Krallık, Kanada veya Yeni Zelanda'da yaşamanızı ve Amerikan İngilizcesi konuşup yazabilmenizi gerektirir.

Bu sitedeki transkripsiyon yapanlar haftada yaklaşık 350-1250$ kazanabilirler.

Şu anda Transkripsiyonistleri, Daktilocuları ve İspanyol Transkripsiyoncuları işe alıyorlar.

12. Kelimeleri Seçmek

DökümKelimeler giriş seviyesindeki transkripsiyoncular ve deneyimli transkripsiyoncular için esnek çalışma sunan bir transkripsiyon şirketidir. Bu platform kaliteye ve doğruluğa değer verir ve yeni transkripsiyon uzmanlarına başlangıç ​​için yararlı bir rehber sunar.

CastingWords, çevrimiçi kısa transkripsiyon işlerini tamamlamak için para almak isteyen serbest çalışanları işe alıyor. Elinizden geldiğince az veya çok çalışabilirsiniz.

PayPal Toplu Ödemelerini kabul eden herhangi bir ülkeden çalışabilirsiniz (bu, dünyanın hemen hemen her ülkesinde mevcuttur).

Bu site, ses dakikası başına 8,5 sent ve 1,00 doların biraz üzerinde ödeme yapıyor. Ödediğiniz tutar, yaptığınız transkripsiyon işinin türüne, beceri seviyenize ve kazandığınız fiyata bağlıdır.

13. Gevezelik Türü

Gevezelik Türü pazar araştırması için transkripsiyon işleri sunar ve röportaj transkripsiyon hizmetlerinde uzmanlaşır.

Bu site yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde (Kaliforniya eyaletinde), Kanada'da, Birleşik Krallık'ta, Avustralya'da, İrlanda'da veya Yeni Zelanda'da mevcut veya eski uzun süredir ikamet eden transkripsiyon yapanları kabul etmektedir.

Haftada 15-20 saat çalışabilecek çevrimiçi transkripsiyon işlerini dolduracak kişiler arıyorlar.

BabbleType, yazıya dökülen sesin saati başına yaklaşık 27-36 ABD doları tutarında ücret alır.

14. Ek

Ek olarak geniş bir hizmet yelpazesinin parçası olarak transkripsiyon çalışması sunmaktadır.

Appen için yazıya dökebileceğiniz ses dosyaları arasında röportajlar, telefon görüşmeleri, akademik sunumlar, dersler ve daha fazlası yer alır. içerir. Appe'a göre bu veriler daha sonra “son teknoloji ürünü yapay zeka makine modelleri” oluşturmak için kullanılıyor.

15. Çalışma

UpWork transkripsiyon işlerini çevrimiçi bulmanızı ve başvurmanızı sağlayan bir serbest çalışma sitesidir. Potansiyel müşterilere teklifler göndermeniz gerekecek (belki bir ön yazı ve özgeçmiş ile birlikte) ve onlar da göreve bağlı olarak sizi onaylayacak veya reddedeceklerdir.

Bu sitede tek seferlik işler, yarı zamanlı pozisyonlar ve tam zamanlı işler dahil olmak üzere listelenen 263 transkripsiyon işi buldum.

16.3 Medyayı oynatın

3Play Medya sesli betimleme, canlı altyazı, altyazı, transkripsiyon, çeviri ve diğer hizmetleri sağlayan bir web sitesidir. Müşteriler bu siteyi ziyaret eder ve ses veya videolarının yazıya geçirilmesini ister ve ardından 3Play Media size yazıya dönüştürme görevlerini atar.

Şu anda İngilizce Transkriptçiler ve İspanyolca Transkriptçiler arıyorlar.

17. GoTranskript

GoTranskript dünya çapında transkripsiyon işlerinin mevcut olduğu bir çeviri ve transkripsiyon sitesidir. Bu sitenin desteklediği diller şunlardır: Arapça, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Çince, Almanca, Korece ve daha fazlası.

Ses veya video dakikası başına 0,60 ABD doları ödeyerek ayda ortalama 150 ABD doları kazanıyorlar. Bu sitedeki en yüksek aylık kazanç yaklaşık 1.200 dolara ulaşıyor.

İstediğiniz kadar çok veya az çalışabilirsiniz (web sitelerinde tonlarca transkripsiyon işi var, bu yüzden istediğiniz kadar görev alabilirsiniz) ve PayPal aracılığıyla haftalık olarak ödeme alabilirsiniz. Yani bir hafta tam zamanlı, diğerinde ise yarı zamanlı çalışmak istiyorsanız bu site kaydolmak için harika bir site olabilir.

Bu sitedeki transkripsiyon işlerini tamamlamak için ihtiyacınız olan tek şey bir bilgisayar ve internet bağlantısıdır.

18. Transkript Divalar

Transkript Divalar Birleşik Krallık'ta orta ve ileri düzey transkripsiyon uzmanları arayan, İngiltere merkezli bir transkripsiyon sitesi.

Ses kaydı için dakika başına yaklaşık 0,87 £ ücret alıyorlar; en yüksek ücret dakika başına 2,86 £ ve en düşük ücret ise dakika başına 0,59 £. Ücretler, geri dönüş süresinin ne kadar hızlı olduğu ve projenin türü gibi faktörlere göre değişir.

Bu sitedeki ödeme geleneksel yöntemlerden farklıdır. Tamamlanan projelerinizin ayrıntılarını içeren bir faturayı Transcript Diva'ya göndermelisiniz. Yaklaşık 14 gün sonra ödeme tarafınıza gelecektir.

19. Ses Transkripsiyon Merkezi

Ses Transkripsiyon Merkezi Amerika Birleşik Devletleri'ndeki akademik kurumlar, devlet kurumları, sözlü tarihçiler, vakıflar vb. tarafından kullanılan bir transkripsiyon şirketidir. 1966'da başladı, bu yüzden uzun zamandır ortalıkta dolaşıyor.

Bu şirketle II. Dünya Savaşı gazilerine, odak gruplarına, finansal projeksiyonlara, mezuniyet konuşmalarına ve daha fazlasına ev sahipliği yapabilirsiniz. Tarihle ilgili röportajları aktarabilirsiniz.

Minimum %98 doğrulukla dakikada en az 80 kelime yazmanızı gerektirir. Bu site aynı zamanda ABD'de ikamet etmenizi de gerektirir.

Ses Transkripsiyon Merkezi, müşteriye ve projeye bağlı olarak saat başına 15-18 ABD Doları tutarında ücret alır.

Dizüstü bilgisayarda yazan bir kişi. Yeni Başlayanlar İçin Ayda 2.000 Dolar Kazandıracak En İyi 18 Çevrimiçi Transkripsiyon İşi. Evde nasıl çalışılır ve para kazanılır?

Nasıl çevrimiçi transkripsiyon uzmanı olunur?

Kariyerinize çevrimiçi bir transkripsiyon uzmanı olarak başlamanız için adım adım bir kılavuz:

 1. Farklı platformları keşfedin: TranscribeMe, Rev, GoTranscript ve Scribie gibi yeni başlayanlar için transkripsiyon işleri bulabileceğiniz birçok site var. Her platformun kendine has kuralları ve süreçleri vardır, bu yüzden web sitelerini ziyaret etmenizi ve başvuru kılavuzlarını okumanızı öneririm.
 2. Bir hesap oluşturun: İlgilendiğiniz siteye kayıt olun ve profilinizi tamamlayın.
 3. Beceri değerlendirme testi yapın Çoğu site, genellikle kısa bir ses klibinin yazıya geçirilmesini içeren bir transkripsiyon sınavına veya yerleştirme sınavına girmenizi gerektirir. Daha sonra size bir not veriliyor.
 4. İşe alın: İşe alın, ses kliplerini aktarmaya başlayın ve ödeme alın!

Gördüğünüz gibi, çevrimiçi bir transkripsiyon uzmanı olarak başlamak ve en iyi transkripsiyon işlerini bulmak kolaydır.

Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıda yeni başlayanlar için en iyi transkripsiyon işlerinin nasıl bulunacağıyla ilgili sık sorulan soruların yanıtları bulunmaktadır.

Transkripsiyon için hangi ekipmana ihtiyacınız var?

Ses kliplerini yazıya dökmek için fazla bir şeye ihtiyacınız yok.

Bir transkripsiyon işi başlatmak için ihtiyacınız olan tek şey Microsoft Word içeren bir bilgisayardır. Bir masaüstü bilgisayar veya dizüstü bilgisayar olabilir. Sık sık ses dosyalarını indirmeniz ve tamamladığınız transkripsiyonları yüklemeniz gerektiğinden yüksek hızlı internet de önemlidir.

Ayrıca kulaklık kullanmak, yazıya döktüğünüz sesi daha net duymanıza yardımcı olabilir. Kulaklığınızın uzun süre kullanımda da rahat olması gerekir (çünkü onları saatlerce takacaksınız!).

Son olarak, transkripsiyon uzmanı olduğunuzda bir ayak pedalı satın almak isteyebilirsiniz. Ayak pedalı, ses çalmayı ayağınızla kontrol etmenizi sağlayarak hızlı ve doğru yazma için ellerinizi serbest bırakır. Çevrimiçi transkripsiyon işleri için gerekli olmasa da, bir ayak pedalı satın almak zamandan tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

Transkripsiyonun artıları ve eksileri nelerdir?

Transkripsiyon evden çalışmanın harika bir yolu olabilir, ancak hem artılarını hem de eksilerini bilmek önemlidir.

Çevrimiçi bir transkripsiyon uzmanı olmanın avantajları da vardır. İster evinizin rahatlığında ister yoldayken çalışma saatlerinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Ayrıca üzerinde çalışmak istediğiniz görevleri seçme özgürlüğüne de sahipsiniz. Benim için evden çalışmayı ve üzerinde çalışmak istediğim iş türünü seçebilmeyi kesinlikle seviyorum.

Ancak potansiyel olumsuzlukların da farkında olmak önemlidir. Başlangıçta transkripsiyon becerilerinizi geliştirdikçe, işitme ve yazmada hızlı olmadığınız için maaşınız çok yüksek olmayabilir. Ayrıca, genellikle bağımsız bir yüklenici olarak çalıştığınız için muhtemelen sağlık sigortası veya ücretli izin gibi çalışanlara sağlanan faydalardan yararlanamayacaksınız.

Transkripsiyon konusunda bir işletme kursu almaya değer mi?

Muhtemelen şunu merak ediyorsunuz: Başlangıç ​​seviyesinde transkripsiyon işleri arıyorsanız bir transkripsiyon kursuna yatırım yapmalı mısınız?

Okumak:  Turuncu Kalp Anlamı: Aşkın ve Tutkunun Simgesiyle Derin Bir Yolculuk!

Evet, bu yaygın bir soru ve bunu neden sorduğunuzu tamamen anlıyorum!

Transkripsiyon kursuna katılmak birçok insan için harika bir fikir olabilir. Bu kurslar size, hızlı ve doğru yazma ve çeşitli transkripsiyon yazılımlarının nasıl kullanılacağı gibi kariyerinize başlamak için ihtiyaç duyduğunuz becerileri öğretebilir. Hatta sizi transkripsiyon işlerine bağlayabilir ve daha hızlı başlamanızı sağlayabilirler.

Bununla birlikte, mükemmel dilbilgisi ve yazma becerilerine sahip, hızlı öğrenen biriyseniz, bir kursa para harcamadan giriş seviyesi transkripsiyon işleri bulabilirsiniz. Ayrıca, temel bilgileri öğrenmenize yardımcı olacak çevrimiçi eğitimler ve deneme sınavları gibi pek çok ücretsiz kaynak bulunmaktadır.

Bununla birlikte, yasal veya tıbbi transkripsiyon gibi yüksek ücretli uzman transkripsiyon rolleri için kurs genellikle zorunludur.

Hangi transkripsiyon kursu daha iyidir?

İstediğiniz yerde metne dönüştürün hem genel transkripsiyon eğitimi hem de yasal transkripsiyon kursu sunan popüler bir çevrimiçi transkripsiyon kursudur. Transkripsiyonu herhangi bir yerde kontrol etmek için burayı tıklayın. Ayrıca ücretsiz bir giriş kursu da mevcuttur, böylece transkripsiyon kursunun tamamını ödemeden önce bunun size uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Transkripsiyon yüksek talep gören bir iş midir? Transkripsiyon işlerine yüksek talep var mı?

Transkripsiyon işlerinde yeniyseniz, bu işlerin yüksek talep görüp görmediğini merak edebilirsiniz. Evet, transkripsiyon hizmetlerine ihtiyaç var ve büyüyor!

Dijital içeriğin giderek daha popüler hale gelmesiyle birlikte medya, sağlık, hukuk ve eğitim gibi sektörler bugünlerde transkripsiyon hizmetlerine büyük ihtiyaç duyuyor. Podcast yayıncıları, video yapımcıları ve konferans düzenleyen grupların hepsinin konuşulan içeriği metne dönüştürmesi gerekiyor. Bu, içeriğin erişilebilir hale getirilmesi, SEO'nun iyileştirilmesi ve kayıt tutulması gibi konularda yardımcı olur.

Genel transkripsiyon çalışmalarında da birçok fırsat vardır. Çeşitli sektörlerdeki şirketlerin toplantı ve röportaj gibi görevler için transkripsiyon uzmanlarına ihtiyaç duyması nedeniyle, serbest çalışan olarak veya uzaktan çalışmak oldukça popüler hale geldi.

Tecrübem olmadan nasıl transkripsiyonist olabilirim?

Acemi bir transkripsiyon uzmanı olmak için TranscribeMe ve Rev. gibi yeni başlayanlar için uygun sitelere katılarak başlayabilirsiniz. Bu makaledeki transkripsiyon iş sitelerinin çoğu için, daha önce deneyiminiz olsun veya olmasın, bir transkripsiyon örneği sağlamanız gerekebilir. HAYIR. Yukarıdaki sitelerden bazıları özgeçmişinize bir ön yazı eklemenizi gerektirebilir, ancak bazılarının giriş sınavı için özel bir başvurusu olabilir. Yani evet, transkripsiyonda yeni olsanız bile başlayabilirsiniz.

Yeni Başlayan Transkripsiyoncular Ne Kadar Kazanıyor? Bir transkripsiyon uzmanının ortalama ücreti nedir?

Çevrimiçi transkripsiyon uzmanları için ödeme, çeşitli faktörlere bağlı olarak biraz değişebilir, özellikle de evden tam zamanlı veya yarı zamanlı transkripsiyon işleri arıyorsanız. Ortalama olarak, çevrimiçi transkripsiyon uzmanları genellikle saatte yaklaşık 15-30 dolar kazanıyor. Şimdi, eğer yeni başlayan biri olarak başlıyorsanız, kendinizi bu aralığın alt ucunda bulabilirsiniz. Bunun nedeni, yazma hızınızın başlangıçta o kadar hızlı olmayabilir ve sesi doğru bir şekilde yazıya dökmeniz biraz zaman alabilir. Bu nedenle, yukarıda bahsettiğim farklı seçeneklere göz atmanızı ve belki de uzaktan transkripsiyon çalışması sunan birkaç farklı siteye kaydolmanızı öneririm.

Yeni başlayanlar için transkripsiyona nasıl başlanır?

Yeni başlayanlar için transkripsiyon öğrenmek istiyorsanız öncelikle yazma hızınızı ve doğruluğunuzu geliştirin. Daha sonra farklı transkripsiyon kuralları ve formatları hakkında bilgi edinin. Daha sonra deneyim kazanmak için çevrimiçi bir transkripsiyon platformuna katılın veya evden transkripsiyon işlerine başvurun.

Çalışması en kolay transkripsiyon şirketi hangisidir?

TranscribeMe, birlikte çalışılması en kolay transkripsiyon şirketlerinden biridir çünkü yeni başlayanlara uygundur ve yalnızca güvenilir bir internet bağlantısı ve bilgisayar gerektirir. Yukarıda listelendiği gibi başka birçok seçenek vardır.

1 saatlik sesi yazıya dökmek ne kadar sürer?

1 saatlik sesi metne dönüştürmenin ortalama süresi, ses kalitesi, konuşmacının vurguları ve transkripsiyon hızı ve doğruluğu gibi faktörlere bağlı olarak 3 ila 6 saat arasındadır. Bir yazıya dökücü olarak daha deneyimli hale geldikçe, ses kliplerini yazıya dökmek genellikle daha az zaman alacaktır.

Hangisi daha iyi Rev veya TranscribeMe?

Hem Rev hem de TranscribeMe'nin artıları ve eksileri var. Rev genellikle daha yüksek ödeme oranları sunar ancak daha katı kalite standartlarına sahip olabilir; TranscribeMe ise daha yeni başlayanlar için uygundur ve kapsamlı eğitim sağlar. Hangisini daha çok beğendiğinizi görmek için her iki siteyi de deneyebilirsiniz.

En yüksek ödeme yapan transkripsiyon sitesi hangisidir?

Fiyatlar değişiklik gösterse de en yüksek ödeme yapan transkripsiyon sitelerinden bazıları 3Play Media ve Scribie'dir.

Cep telefonlarında yapılabilecek transkripsiyon işleri var mı?

Çoğu transkripsiyon işi doğruluk ve kolaylık sağlamak amacıyla bilgisayarlarda yapılırken, GoTranscript gibi bazı şirketler mobil uygulamalar oluşturmuştur. Bu uygulama, transkripsiyon yapanların cep telefonlarını kullanarak özel projeler üzerinde çalışmasına olanak tanır.

İlgili: Mesajla Ödeme Almanın 28 Yolu

Transkripsiyonist olarak para kazanabilir miyim?

Evet, transkripsiyon uzmanı olarak kesinlikle para kazanabilirsiniz. Hızlı bir daktilo iseniz, hızlı çalışabiliyorsanız ve çeşitli transkripsiyon projelerini yönetebiliyorsanız, bu, evden çalışmak için iyi bir iş olabilir. Kazancınızı en üst düzeye çıkarmak için, en fazla projenin size gönderilmesini sağlamak amacıyla yukarıda belirtilen transkripsiyon sitelerinin birden fazlasına kaydolmak isteyebilirsiniz.

Transkripsiyon Nedir?

Bu makalede bahsettiğimiz her şeyi özetlemek gerekirse, transkripsiyon, konuşulan sözcüklerin ses veya video dosyalarından yazılı metne dönüştürülmesi işlemidir. Bir transkripsiyon uzmanı olarak göreviniz, röportajlardan, konferanslardan, sesli mesajlardan veya diğer ses kliplerinden klipler dahil olmak üzere söylenen her şeyi dikkatlice dinlemek ve doğru bir şekilde kaydetmek olacaktır.

Yeni Başlayanlar İçin En İyi Çevrimiçi Transkripsiyon İşleri

Umarım yeni başlayanlar için en iyi transkripsiyon işlerini nasıl bulacağınıza dair bu makaleyi beğenmişsinizdir. Eğer evden çalışmak istiyorsanız bu iş tam size göre.

Uzaktan transkripsiyon işleri talep görüyor ve transkripsiyona ihtiyaç duyan birçok endüstri var. Podcast yayıncıları, sanal etkinlik sunucuları, sağlık profesyonelleri ve daha fazlasının SEO ve notlar için transkripsiyona ihtiyacı var. Transkripsiyonlar ayrıca, sağır veya işitme güçlüğü çekenler de dahil olmak üzere tüm izleyicilerin erişebilmesini sağlamak için video içeriğine altyazı eklemek gibi erişilebilirliği sağlamak için yararlı bir araç olabilir.

Serbest çalışan bir transkripsiyon uzmanı olarak, bağımsız bir yüklenici olarak pek çok iş yapılır; bu, kendi kendinizin patronu olduğunuz ve kendi işinizi yürüttüğünüz anlamına gelir. Ayrıca çalışan olarak bulabileceğiniz birçok yarı zamanlı ve tam zamanlı pozisyon vardır.

Yeni bir transkripsiyon işi için, bir beceri değerlendirme testini veya kısa ses kliplerinin yazıya geçirilmesini içeren bir giriş sınavını geçmeniz gerekebilir.

Yeni başlayan bir çevrimiçi transkripsiyon uzmanı olarak kazanabileceğiniz gelir, saatte yaklaşık 15 ila 30 ABD Doları arasında değişmektedir.

Başlamak ve giriş seviyesi transkripsiyon işleri bulmak istiyorsanız bir kursa katılmanızı öneririm. Ücretsiz kaynaklara göz atabilir ve becerilerinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz! ÜCRETSİZ Çalıştay, alınabilecek harika bir ücretsiz kaynaktır: Transkripsiyonda Kariyer Size Uygun mu? Transkripsiyonun ne olduğunu ve neden talep edilen bir beceri olduğunu, transkripsiyon uzmanlarını kimin işe aldığını, giriş seviyesi transkripsiyon işlerini bulmak için neler gerektiğini ve daha fazlasını öğreneceksiniz. öğreneceksiniz.

Yeni başlayanlar için çevrimiçi transkripsiyon işleri mi arıyorsunuz?
Posta listemize üye olun:

Bizi Facebook üzerinden takip et!