Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Yeni yıl için yeni dijital pazarlama stratejisi ipuçları

Yeni yıl için yeni dijital pazarlama stratejisi ipuçları

Yepyeni bir takvim yılıyla birlikte yeni hedefler belirleme ve dijital pazarlama stratejileriniz de dahil olmak üzere işletmenizle ilgili güncellemeler yapma fırsatı geliyor. Neyse ki, eğer zamana ayak uydurmaya istekliyseniz, 2023'te gelir artırıcı pek çok fırsat var.

Peki başarılı bir yıl geçirmek için dijital pazarlama stratejinizi nasıl ayarlayabilirsiniz?

Bu yazıda size bunu yapmanıza yardımcı olacak dört ipucu vereceğiz.

#1 İçerik Pazarlamanızı Daha Kısa İçerikle Ezmek

TikTok videolarından Instagram Reels'e kadar kısa biçimli içeriklerin kalıcı olduğu kanıtlandı. Bu kısa videoları izlemek bağımlılık yapar ve yapımı kolaydır.

Yüksek performanslı kısa biçimli videolar oluşturmak istiyorsanız şu adımları uygulamanız yeterlidir:

Günde bir kez yazın – Evet, doğru okudunuz. Haftalık olarak uzun biçimli video içeriği yüklemekten kurtulabilirsiniz, ancak kısa biçimli videolar günlük olarak yayınlanmalıdır. Kısa biçimli içerik, diğer içerik türlerinden iki kat daha sık paylaşılıyor. Sonuç olarak, bunu daha sık yayınlamak sosyal medyadaki büyümenizi hızlandırabilir.

Günlük gönderiler bunaltıcı görünebilir ancak öyle olmak zorunda değil; yalnızca içeriğinizi size uygun bir programa göre toplu olarak oluşturun.

Okumak:  RTX 3060 ve RTX 3060 Ti için En İyi Street Fighter 6 grafik ayarları

Prodüksiyon değeriniz hakkında çok fazla düşünmeyin – Kısa biçimli içeriğin iyi çalışması için 4K çözünürlüğe veya kusursuz aydınlatmaya ihtiyacı yoktur. Sadece kamerayla konuşabilir, ekrana biraz metin yazabilir ve bir gün diyebilirsiniz.

Basit tutun – Kısa biçimli videoların kısa olmasının bir nedeni vardır. Kısa kavramları aktarmak için tasarlanmıştır. 15-60 saniyelik videolarınızı ilginç istatistikleri, faydalı ipuçlarını veya komik anekdotları paylaşmak için kullanabilirsiniz. Zamandan tasarruf etmek ve bugün dijital pazarlama stratejinize katkıda bulunmak için uzun biçimli içeriğinizi daha küçük parçalara bile ayırabilirsiniz.

#2 SEO'yu gerçek kişilerle alakalı hale getirin

Arama motoru optimizasyonu (SEO), Google'ın algoritması daha karmaşık hale geldikçe sürekli olarak gelişmektedir. Ancak algoritmaya odaklanmak yerine Google'ın nihai hedefini hatırlamak önemlidir: dijital pazarlama stratejinizin bir parçası olarak kullanıcılarını memnun etmek.

Google'ın son yararlı içerik güncellemesini göz önünde bulundurarak, 2023'te şu genel SEO ilkelerine uymalısınız:

Arama amacını dikkatlice düşünün – Yeni anahtar kelimeleri hedeflerken, ister sık ​​sorulan soruların kapsamlı bir listesi ister ayrıntılı ürün fiyatlandırması ve özellik bilgileri olsun, bir kullanıcının web sayfanızda tatmin olması için ne bulması gerektiğini düşünün.

Genişletmek yerine derinlere inin – Bu yıl, benzer konularda birkaç basitleştirilmiş sayfa oluşturmak yerine mevcut web sayfalarınızı daha ayrıntılı bilgilerle zenginleştirmek daha iyi.

#3 Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği kullanarak sosyal medya stratejinizi öğrenin

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik (UGC), tüketicilerin güvenini kazanmak ve sosyal medya takipçilerinizi büyütmek için kullanabileceğiniz güçlü bir kaynaktır. UGC, diğer kullanıcıların ürününüz, hizmetleriniz veya markanız hakkında oluşturduğu içeriktir.

Neyse ki 2023'te UGC oluşturmak kolaydır. Mutlu müşterilerinizden sosyal kanallarında markanız hakkında paylaşım yaparken hashtag'inizi de eklemelerini isteyerek bunu ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Bir yarışma düzenleyerek ve en iyi gönderiye ödül sunarak daha fazla içerik oluşturulmasını teşvik edebilirsiniz.

Okumak:  Google Arama Görünürlüğü için Mükemmel Alan Adı Nasıl Seçilir?

Yatırım yapacak biraz paranız varsa markanıza uygun nano veya mikro etkileyiciyi bulmak için TikTok'un yaratıcı pazarına da göz atabilirsiniz. Bu pazar, etkileyicileri sektörünüze ve istediğiniz kitleye göre filtrelemeyi kolaylaştırır. Beğendiğiniz birkaç nano etkileyiciyi bulduğunuzda, birlikte ücretli bir UGC anlaşması tasarlayabilirsiniz.

#4 PPC ile her yerde olun

Yedi kuralına göre birinin işini kazanmak için yaklaşık yedi temas noktası gerekir. Hedef kitlenizle bu temas noktalarını bulmanın en hızlı yolu her yerde çevrimiçi olmaktır.

Yapay zeka (AI) sayesinde Google'ın tıklama başına ödeme (PPC) reklam teklifleri, her yerde olmanıza kolayca yardımcı olabilir. Yeni reklamcılık araçları Maksimum Performans, reklamların erişimini artırmak için yapay zeka ve makine öğreniminden yararlanıyor. Tek yapmanız gereken Google'a şunları sağlamaktır:

Reklam amacı
Bütçe
Hedefleme tercihleri
Yaratıcı malzemeler

Google daha sonra ham yaratıcı varlıklarınızı reklamlarda birleştirebilir ve bunları Google Arama, Youtube, Gmail, Google Haritalar, Görüntülü Reklam Ağı ve daha fazlasında görüntüleyebilir. Her reklam, benzersiz hedef kitlesine göre uyarlanacaktır. Maksimum Performans'ın makine öğrenimi bileşeni sayesinde kampanyalarınız zamanla daha iyi ve daha karlı hale gelecektir.

Higher Visibility PPC ile işinizi 2023'te büyütün
Cebinizde bu ipuçları ve püf noktaları varken, 2023 dijital pazarlama kampanyalarınız güçlü bir başlangıç ​​yapacak. Yıl boyunca bunları optimize etmek için yardıma ihtiyacınız varsa Higher Visibility PPC'teki dijital pazarlama uzmanlarıyla iletişime geçmeniz yeterli.

Dijital ajansımız sosyal medyadan SEO'ya ve PPC'ye kadar her şeyi yapar. Dönüşüm sağlayan kapsamlı bir dijital pazarlama stratejisi geliştirmenize yardımcı olabiliriz.

2023'te büyümeye hazır mısınız? Bugün dijital pazarlama hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Google. Google'ın Ağustos 2022 faydalı içerik güncellemesi hakkında içerik oluşturucuların bilmesi gerekenler.
https://developers.google.com/search/blog/2022/08/helpful-content-update
TikTok. TikTok İçerik Oluşturucu Pazaryeri nedir?
https://support.tiktok.com/en/business-and-creator/tiktok-creator-marketplace/what-is-tiktok-creator-marketplace
HubSpot. Zekanın Nihai Kılavuzu: Kaç Temas Noktası, Ne Zaman ve Ne Tür.
https://blog.hubspot.com/sales/the-ultimate-guide-to-prospecting-how-many-touchpoints-when-and-what-type
Google. Maksimum Performans kampanyaları hakkında.
https://support.google.com/google-ads/answer/10724817?hl=tr

Nasıl yapılacağını öğrenmek ister misin?

  • Sürüş dönüşüme yol açar
  • Hedef kitle segmentasyonuna hakim olun
  • Reklam harcamanızdan en iyi şekilde yararlanın
  • Başarı için web sitenizi optimize edin
Okumak:  Bir Şirketi Başarılı Yapan Nedir?

Buna ve daha fazlasına şimdi erişin!

Anlamak için aşağıya bilgilerinizi girin.

Hayır teşekkürler, bunu atlamayı tercih ederim.
Posta listemize üye olun:

Bizi Facebook üzerinden takip et!