Teknoloji Pazarlama, Bloglarınızdan ve Gadget'larınızdan Para Kazanın

Yönetilen WordPress mi, DIY mi, cPanel mi: En İyisi Hangisi?

Yönetilen WordPress mi, DIY mi, cPanel mi: En İyisi Hangisi?

WordPress'i kullanmaya yeni başlıyorsanız seçenekleriniz hakkında bazı sorularınız olabilir. Bu blog, WordPress cPanel, DIY ve yönetilen WordPress barındırma konularını ele alıyor.

Yedeklemeler, performans, site yönetimi ve daha fazlası söz konusu olduğunda nasıl karşılaştırıldıklarını anlamak için okumaya devam edin.

cPanel WordPress nedir?

cPanel WordPress kullanıcıların sunucularını ve barındırma hesaplarını yönetmelerine yardımcı olmak için gösterge panosu olarak kullanılan Linux tabanlı bir grafik arayüzdür (GUI). Bazı web barındırıcıları WordPress için cPanel sağlar.

Yönetilen WordPress Barındırma Nedir?

Yönetilen WordPress barındırma WordPress sitenizin genellikle özel bir sunucuda, sanal özel sunucuda veya bulutta barındırıldığı bir hizmettir. Yönetilen WordPress barındırma, sitenizin günlük donanım ve yazılım bakımının yanı sıra uzman barındırma desteği de sağlar.

cPanel'de Yedeklemeler WordPress vs. DIY vs. Hosting

cPanel Yedeklemeleri

CPanel'in yedekleme araçlarına bağlanabilirsiniz, ancak dosyaları varsayılan olarak kaynak hedefe kaydedeceğini bilin. Bu kabul edilebilir olabilir, ancak sunucunuzun çökmesi gibi talihsiz bir durumda yedeklerinizin de onunla birlikte gideceğini unutmamak gerekir.

Kendin Yap Yedeklemeleri

Uygun yedeklemelere sahip olduğunuzdan emin olmak için, neyi ne zaman yedeklemek istediğinizi yapılandırmanız gerekir. Bir WordPress web sitesini manuel olarak nasıl yedekleyeceğinizi bilmeniz ve bunu yaparken rahat olmanız gerekir.

Okumak:  Uçak Teknisyeni Maaş Sıralaması: Türkiye'de Uçak Teknisyenlerinin Ortalama Maaşları

Bu, yedeklemelerinizi sürekli olarak test etmeyi, doğrulamayı ve alanınıza aşırı yükleme yapmamak için manuel olarak kaldırmayı içerecektir. Bu sürekli ve karmaşık bir süreçtir, ancak gerçekten ihtiyacınız olmadan bir yedeği kaybetmekten daha iyidir.

Yönetilen WordPress

Bana Hosting gibi tam olarak yönetilen bir WordPress sunucusuyla, hesabınızdaki her siteyi yedekleyerek ve gerektiğinde eski yedekleri kaldırarak sıkıcı ve zaman alan işleri sizin için hallediyoruz.

Bana Hosting ile ihtiyaçlarınıza uygun günlük bir program oluşturabilir ve arada dilediğiniz gibi tek seferlik çalışmalar yapabilirsiniz. Ayrıca yedeklemelerinizin 30 gün boyunca ayrı bir sunucuda saklandığını, risklerin ortadan kaldırıldığını ve genel güvenliğin artırıldığını bilerek içiniz rahat olsun.

WordPress Eklentileri ve Temel Güncellemeler

cPanel Güncellemeleri

cPanel, WordPress'i bir web sitesine yükleme olanağı sunar. İşlem, indirmeyi, yüklemeyi ve doğrulamayı içerir. Kesinlikle işe yarıyor ama işin yapılmasını sağlıyor.

Eklentiler WordPress deposu aracılığıyla eklenebilir, ancak güncellemelerin manuel olarak yapılması, sitenin yedeklenmesi (daha önce belirtildiği gibi), ayrıntıların onaylanması ve güncellemenin kabul edilmesi gerekir.

Yayına girdikten sonra her şeyin beklendiği gibi çalıştığından emin olmak için sitenizi kontrol edebilirsiniz.

Kendin Yap Güncellemeleri

Genel güncellemelere yardımcı olabilecek birçok eklenti ve hizmet vardır, ancak hiçbir şey süreci sizin için otomatikleştiremez. Bu, yönettiğiniz her WordPress sitesinde kullandığınız birçok WordPress eklentisinin güncellemelerini onaylamak için sizi sürücü koltuğuna bırakır.

Ayrıca sitenizde her şeyin düzgün çalıştığından emin olmak için güncellemelerden sonra biraz zaman harcamanız gerekecektir; bu sık sık gerçekleşen bir şey değildir, ancak eklenti güncellemeleri güvenli olmasını beklediğiniz her türlü işlevi ve özelliği ayarlayabilir.

Yönetilen WordPress Güncellemeleri

Yönetilen barındırma yaklaşımında hiçbir şey şansa bırakılmaz. Bana Hosting ile herhangi bir eklenti otomatik olarak güncellenmeden önce kontrolleri gerçekleştiririz. görsel karşılaştırma aracısitenizin güncellemeden sonra da daha önce olduğu gibi görüneceğini onaylayın.

Okumak:  2023 Korku Filmleri: En Korkutucu ve Heyecan Verici Yapımlar Hakkında Her Şey!

Birden Fazla Siteyi Yönetmek

cPanel ve Kendin Yap

Düzenli bakım için gereken her şey saha bazında yapılır. Çoğu zaman ek masraflar ve yönetim görevleriyle birlikte gelen süreci basitleştirmek için birden fazla üçüncü taraf aracına ihtiyaç vardır.

Yönetilen WordPress

Bana Hosting'teki her Yönetilen WordPress hesabı, Solid Central ile standart olarak gelir ve size tüm sitelerinizi hiçbir ek ücret ödemeden tek bir güzel kontrol panelinde yönetme olanağı sağlar. Ayrıca portföyünüzün ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş raporlama ve bildirimleri de ayarlayabilirsiniz.

Önbellek ve Performans

cPanel

Bireysel sitelerinizin hızlı ve sorunsuz çalışmasını sağlamak istiyorsanız, belirli yeteneklerinize göre hangi eklentilerin mevcut olduğunu araştırmanız gerekir. Bunların en iyisi ücretsiz olmayacak ancak alternatifi çok pahalı. Bunların yönetimi tamamen size ait olacak, ancak bazı otomasyonlar daha premium seçeneklerle birlikte dahil edilebilir.

Kendin Yap

Yapılandırma gerektiren birçok şey vardır ve bu, yönettiğiniz her site için gerekli olacaktır. Kullanılan hizmetlerle ilgili tüm maliyetler aylık yatırımınıza eklenir ve her hizmet ayrı olduğundan ve yalnızca kendi ürününe odaklandığından destek almak zor olabilir.

Kendin Yap barındırma yaklaşımı aynı zamanda düzenli testler ve doğrulamalar da gerektirecektir, çünkü bu şeyleri yanlış ayarlamak hiç kullanmamaktan daha kötüdür!

Yönetilen WordPress

Web sitesi performansı önemlidir. Varnish'ten Memcache'e, Redis'e ve daha fazlasına kadar tam olarak yönetilen Bana Hosting WordPress barındırma, sizin için lisanslarla ve destekle ilgilenir ve mümkün olan en hızlı, en kararlı siteyi çalıştırmanıza yardımcı olmak için hepsini önceden yapılandırır.

Ayrıca, Bana Hosting'e özel Eklenti Performans Monitörü ile site değişikliklerinin performansınızı nasıl etkilediğini görebilir, yavaş WordPress eklentilerini tespit edebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Genel Kontrol

Yönetilebilir WordPress'in aslında kontrolü ana makineye bırakmakla ilgili olduğuna dair yaygın bir yanılgı vardır, ancak bu gerçeklerden daha fazla olamaz.

Okumak:  2024 Yılının En İyi 5 WordPress Canlı Sohbet Eklentisi

Gerçekte DAHA FAZLA kontrol elde ediyorsunuz! Önemli olan şeylere odaklanmak ve SSH, phpMyAdmin ve veritabanınıza erişim için daha fazla boş zamanınız olduğunda, Kendin Yap yaklaşımıyla yapabileceğiniz her şeyi ve Bana Hosting'in Yönetilen WordPress'i ile daha fazlasını yapabilirsiniz.

WordPress Web Sitenizi Bana Hosting ile Barındırın

Bana Hosting ile

Bana Hosting, aşağıdakileri içeren tam olarak yönetilen WordPress barındırma sağlar:

  • Otomatik güncellemeler.
  • Güvenlik için SSL.
  • Yerleşik CDN.
  • Görüntü sıkıştırma.
  • Gelişmiş önbelleğe alma.
  • Ve dahası.

Bana Hosting ile siteniz optimize edilmiş, güvenli ve hızlıdır. Bugün başlamak için tam olarak yönetilen WordPress barındırma planlarımıza göz atın.